021-77641592

۷ روز هفته

۲۴ ساعـــت




طبیعی است که با به روز بودن سیستم فن کویل‌ها به مرور استفاده، قطعات آن‌ها به تعمیر نیاز دارند. اگر که حتی مشکلی هم در سیستم آن‌ها به وجود نیاید، فن کویل‌ها نیازمند سرویس‌های دوره‌ای هستند. که این سرویس‌ها و بازگرداندن سیستم به حال اولیه‌اش فقط به دست متخصصان صورت می‌گیرد. کاربرانی که از فن کویل‌ها استفاده می‌کنند غالبا سعی دارند که این تنظیمات را خودشان انجام بدهند و با اطلاعات کمی که در مورد فن کویل‌ها به دست می‌آورند؛ بر اثر بی‌تجربه‌گی ، باعث صدمه زدن به سیستم داخلی و قطعات فن کویل می‌شوند. اطلاعاتی که یک کاربر باید در مورد فن کویل داشته باشد، بسیار امر مهمی است. چرا که باید نسبت به تغییراتی که در سیستم رخ می‌دهد و علائم آن به صورت بیرونی بروز پیدا می‌کند، آگاه باشید. و سریعا سراغ یک متخصص بروید تا بتواند نواقص و ایرادات را برای شما برطرف کند. با این کار از خسارات جدی‌ای که ممکن است دستگاه دچار آن شود جلوگیری می‌کنید و هم هزینه‌های خود را کاهش می‌دهید.


تکنسین تو جیبته !

با مراجعه به تعمیرکاران غیر استاندارد و اعتماد به هر تعمیرگاهی ممکن است با افراد ناوارد  روبرو شوید و تعمیر غیر اصولی دستگاهتان مشکل را حل نکند و یا موقتا درست شود و دوباره مشکل پیدا کند تعمیرگاه های غیر استاندارد به هیچ وجه ضمانتی به شما نمی دهندو اگر از نتیجه کار راضی نباشید پس از دریافت هزینه دیگر پاسخگو نیستند .

اگر هنوز ‌سرویسکار‌‌ مناسب برای تعمیر فن کویل و رادیاتور را انتخاب نکردید ما به شما‌تکنسین‌‌را پیشنهاد می کنیم چون تیمی تخصصی و خبره دارد که در تعمیر حرف اول را میزند.

پشتیبانی هفت روزه
سرویس در همان روز
ضمانت اصالت قطعات
گارانتی ۱۰۰ روزه خدمات

چرا تکنسین ؟

شما با مراجعه به تیم تکنسین، به چندین متخصص برای نصب، سرویس و تعمیر فن کویل دسترسی پیدا می‌کنید. متخصصان ما این تشخیص را می‌دهند که مناسب‌ترین مکان برای نصب فن کویل شما در کدام قسمت اتاق، منزل و یا محل کار است. خدمات ما به صورت دوره‌ای قابل استفاده است و این بستگی به نیاز کاربری دارد و این که چگونه درخواستی از تیم تکنسین داشته باشد.

فن کویل‌های شما با توجه به نوع برند و شرکتی که در آن تولید شده‌اند، مورد تعمیر و سرویس قرار می‌گیرند. چرا که این امکان هم وجود دارد که مدل‌های تولید شده توسط یک برند هم با هم تفاوت زیادی دارند. و طبیعتا قطعات و ساخت که متفاوت باشند، نوع تعمیر و عیب‌یابی در آن هم متناسب با نوع ساختش متفاوت است. روز و ساعتی که شما تعیین می‌کنید، همان زمان دقیقی است که تیم تکنسین برای انجام خدمات در محلی که شما خواسته‌اید، حاضر می‌شوند. هم چنین تیم تکنسین به جهت اثبات حسن نیست به کاربران، در مقابل خدمات و تعمیراتی که به شما ارائه می‌دهد، ضمانت ۱۰۰ روزه را در نظر گرفته است.

در نظر بگیرید که :

بسته به این که فن کویل شما سقفی باشد و یا زمینی، نوع تعمیرات و سرویس آن و به طبع هزینه‌های تعمیرات آن هم متفاوت است. نوع خدمات به طور مثال هواگیری فن کویل، اسیدشویی فن کویل، تعویض اتصالات و یا شیلنگ‌های فرسوده و... که بر اساس این دو نوع متغیر است.



تعمیر تخصصی انواع برند فن کویل


مجموعه تکنسین متخصص برندهای زیر در ارائه خدمات تعمیر و سرویس فن کویل میباشد و خدمات برای تمام برندهای زیر توسط متخصصین باتجربه و پشتیبانی کامل انجام میشود



هم چنین ممکن است متوجه یک بوی سوختگی از فن کویل شوید. و یا اینکه تنظیمات مربوط به دورهای تند و کند به درستی عمل نکنند و یا بخشی از این قسمت‌ها دچار اشکال شده باشد. و یا اینکه شدت باد در منتشر کردن آن کم باشد. و یا اینکه متوجه نشتی و یا چکه کردن آب از قسمت‌های مختلف آن بشوید. همچنین در صورتی که فن کویل روشن نشود و هوای کافی از‌ آن خارج نگردد در صورت اختلال در سیستم سرمایش و گرمایش آن و... باید به تعمیر و سرویس فن کویل بپردازیم.


تکنسین فقط یک واسطه میان شما و متخصص نیست . تیم فنی تکنسین به تمامی مراحل انجام سفارش شما نظارت دارد و در صورت بروز هر مشکلی کنار شماست


برای استفاده از خدمات نصب ، تعمیر و سرویس فن کویل مجموعه تکنسین از لینک زیر استفاده کنید



وقتی در یک ساختمان فن کویل‌ها، به طور مثال در زمستان باد گرم ندارند و یا باد آن‌ها کاملا سرد است، دلایل زیادی دارد:

 • اشکال در سیستم تولید کننده‌ی گرما
 • اشکال در لوله‌ها و سیستم‌های انتقال گرما به فن کویل
 • اشکال در هوای حبس شده داخل کویل
 • اشکال در رسوب‌هایی که در فن کویل باقی مانده‌اند
 • عدم دمش و فعالیت مناسب فن

خدمات ما

 • جداکردن کویل از بدنه‌اش و جهت شست و شوی فین پلیت‌ها
 • شست و شوی درون مدار کویل با مایع رسوب زدا
 • سرویس الکترو موتور شامل روغن کاری و در صورت لزوم تعویض بوشن یا بلبرینگ
 • شست و شوی فیلتر‌ها و بادبزن‌ها
 • صداگیری بادبزن‌ها
 • اسیدشویی فن کویل
 • هواگیری فن کویل
 • عیب‌یابی فن کویل‌های سقفی
 • رفع علت گرم نکردن فن کویل


اسیدشویی فن کویل

اسید شویی از جمله اقداماتی است که در مورد سرویس فن کویل‌ها انجام می‌گیرد. اسیدشویی برای بهبود عملکرد و افزایش راندمان و انتقال حرارت در مبدل‌های حرارتی صورت می‌گیرد. رسوبات در فن کویل همانند یک عایق عمل می‌کنند که مانع انتقال حرارت می‌شوند، هم‌چنین باعث کاهش سطح مقطع لوله‌ها می‌شوند. رسوبات امری اجتناب ناپذیر در مبدل‌های فن کویل‌ها هستند که معمولا به هنگام طراحی فن کویل‌ها ضریب رسوب‌گذاری را در نظر می‌گیرند. چیلر تراکمی و جذبی رسوبات در آب کندانس برج خنک کننده انجام می‌گیرد. و این رسوب در لوله‌ها و مبدل‌های حرارتی انجام نشست می‌کند.در سرویس چیلرهای جذبی این رسوب در کندانسور باقی می‌ماند. وجود این رسوب در داخل لوله‌ها موجب کاهش انتقال حرارت و افزایش مقدار خوردگی می‌شود که از نشانه‌های آن کاهش مقدار جذب در ابزوربر افزایش سطح مبرد در اوپراتور افزایش فشار و از وکیوم خارج شدن دستگاه و در نهایت کاهش ظرفیت چیلر می‌گردد. بنابراین باید هر ساله جهت سرویس چیلر لوله‌های ابزوربر و کندانسور بازدید گردد و در صورت نیاز اسیدشویی گردد.

اسیدشویی فن کویل

در چیلرهای تراکمی آب خنک رسوب‌گذاری فقط به کندانسور محدود می‌گردد و وقتی رسوب در آن‌ها اتفاق می‌افتد باعث افزایش فشار دیسشارژ که در نهایت باعث قطع عملکرد چیلر توسط کنترل کننده‌های پرشر می‌شود، این افزایش فشار باعث کاهش ظرفیت دستگاه می‌شود و در نهایت موجب بالا رفتن دمای دیسشارژ و سوختن الکتروموتور کمپرسور می‌گردد. و شکستن سوپاپ‌های موتور می‌گردد. بدین صورت است که به طور سالیانه درب‌های ابتدا و انتهای کندانسور باز می‌گردد و میزان رسوب در لوله‌ها مشاهده می‌شود. و برای راهکارهای مناسب و اسیدشویی انجام می‌پذیرد.

گاهی رسوبات به صورت گل‌ولای هستند که در سال‌های اخیر به دلیل شرایط آب و هوایی و گرد و خاک هوا وارد مدار باز برج خنک کننده می‌گردد. و عملکرد دستگاه را مختل می‌کند.

که این مواد بایستی با استفاده از برس سیمی مخصوص از مبدل زدوده شوند اما اگر رسوبات شامل کلسیم زنگ آهن و منیزیم یا سیلسیم باشد که معمولا به رنگ خاکستری و سفید است که باید با استفاده از واکنش‌های این رسوبات را از بین ببرد که به این فرایند به اصطلاح اسیدشویی می‌گویند.

در اسید شویی باید مقدار رسوب گذاری بررسی گردد و و در صورت انسداد لوله‌ها باید این حال مسدودی برطرف شود. به دلیل موارد ایمنی‌ای که مورد کار اسیدشویی فن کویل وجود دارد، هیچ گاه توصیه نمی‌شود که به فردی این کار را بسپارید که دانش کافی در مورد نوع اسیدی که از آن استفاده می‌کند نداشته باشد. هم چنین تعمیرکار باید هنگام کار دانش کافی برای رعایت کلیه نکات ایمنی داشته باشد.

که این مسئله در محیط زندگی شما خطرساز نباشد. اسید در واکنش با رسوب تولید حباب و لرزش شدید در شلنگ و مدار می‌کند که باید از محکم بودن و سفت بودن اتصالات نیز اطمینان داشت. هم چنین پوش خاص با ایمنی مورد نظر یکی از مواردی است که تیم تکنسین نسبت به آن توجه و حساسیت بسیاری دارد.


سرویس فن کویل

فن کویل دستگاه پخش کننده‌ی حرارتی است که از دو قسمت اصلی فن و کویل تشکیل شده و برای گرمایش و سرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این دستگاه انتقال حرارت به روش جابه‌جایی اجباری صورت می‌گیرد.

بدانید که فن کویل‌ها مانند کولرهای گازی، داکت‌ها و اسپیلت‌ها نیازمند سرویس‌های دوره‌ای و مراقبت‌های پیش از به وجود آمدن اشکال هستند.

سرویس فن کویل در تهران

سرویس‌های دوره‌ای برای اکثر کاربران کاری پر هزینه به نظر می‌رسد. اما این تصور کاملا اشتباه است و از دید متخصصان تیم تکنسین، با توجه به تجربه‌هایی که در تعمیرات و سرویس‌های مختلف در مورد همه‌ی لوازم خانگی داشته‌اند، معتقدند که همیشه کاربران فکر می‌کنند در واقع با انجام ندادن سرویس می‌توانند در هزینه‌های جانبی خود صرفه‌جویی کنند اما وقتی با هزینه‌های تعمیرات مواجه می‌شوند، متوجه می‌شوند که هزینه‌های سرویس‌های سالانه، یک پنجم هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات هم محسوب نمی‌شد. حتی اگر دستگاه شما به هیچ وجه دچار اشکالی نباشد، که این قضیه در اثر به هم دست دادن خیلی از عوامل ایجاد می‌شود، که طرز استفاده کاربر سهم برابری در مورد سایر دیگر عوامل در آن دارد.

این سرویس‌های دوره‌ای باعث می‌شوند، بازدهی دستگاه در طولانی مدت افزایش پیدا کند. مصرف انرژی آن به طرز چشم‌گیری کاهش پیدا کند. و همان طور که اشاره شد، از وارد کردن خسارات جدی و سنگین به دستگاه شما جلوگیری کند.

سرویس فن کویل‌ها در سه قسمت متفاوت، متمایز می شود:

 • سرویس کردن فیلترهای فن کویل
 • اسید شویی فن کویل
 • هواگیری فن کویل

انجام به موقع سرویس چه مزیت‌هایی دارد:

 • تنظیم دقیق میزان خروجی فن کویل
 • پاک شدن فیلترها از هرگونه گرد و غبار برای ایجاد هوایی مطلوب
 • جلوگیری از ایجاد هزینه های سنگین تعمیرات با انجام سرویس های به موقع
 • بالا رفتن طول عمر فن کویل
 • کاهش مصرف انرژی دستگاه
 • و در نتیجه پایین آمدن هزینه ناشی از برق مصرفی

تعمیر نگه‌داری فن‌کویل

مهم‌ترین بخش نگهداری در مورد فن کویل‌ها، مربوط به قسمت فیلترها می‌باشد. که بایستی با سیکل منظمی شسته و یا تعویض شوند. اگر فیلترها به طور مرتب سرویس و مراقبت نشوند، حجم هوایی که باید از آن‌ها خارج شود کاهش پیدا می‌کند و بدین ترتیب به قسمت فن فشار وارد می‌آورند. موارد مهم دیگری که نیاز به کنترل دارند، فن‌ها، کویل و سینی تخلیه است.

هزینه تعمیر فن کویل

با توجه به شرایط اقتصادی کشور عزیزمان ، مجموعه تکنسین تمام سعی خود را کرده تا در ارائه نرخ خدمات تعمیر فن کویل ، قیمت‌های ارائه شده مقرون به صرفه و نسبتا ارزان باشد چه بسا که در برخی از خدمات قیمت‌ها از نرخ اتحادیه نیز کمتر می‌باشد


مشکلات رایج فن‌کویل



ما با بررسی دقیق اشکالات در فن کویل شما،‌ بهترین متخصص را متناسب با درخواست شما پیشنهاد می‌دهیم.


هواگیری فن کویل

به دلیل هوا گرفتن کویل داخل فن‌کویل‌ها در ساخت کلیه فن کویل‌ها منفذی به منظور خروج هوا در نظر گرفته می‌شود که بعضی از تولید کنندگان این منفذ را با پیچ مسدود کرده و برخی دیگر از شیر دستی برای این منظور استفاده می‌نماید.

مزیت شیر هواگیری دستی:

سهولت انجام هواگیری عدم نیاز به نیروی متخصص

به موجب استفاده از شیر دستی بدون نیاز به استفاده از ابزارآلاتی مانند پیچ گوشتی می‌توان عمل هواگیری را به راحتی انجام داد. ضمن این که به دلیل استفاده از شیر مسیر خروج هوا و آب را می‌توان با شلنگ تعبیه شده جهت داد که در صورت خروج آب مستقیم در سینی درین تخلیه شده و روی سقف نریزد.عدم نیاز به فضای بیشتر برای سرویس که به موجب ان ابعاد دریچه نصب شده روی سقف و زیر دستگاه کوچکتر خواهد شد.

معایب پیچ هواگیری و یا عدم وجود شیر هواگیری:

 • ریخته شدن آب ایجاد شده از هواگیری روی سقف کاذب
 • عدم امکان متصل شدن شلنگ تخلیه به شیر برای انتقال آب ایجاد شده از هواگیری بر روی سینی فن کویل
 • و عدم امکان جلوگیری از ریزش اب روی سقف
 • دمپر معیوب
 • عملکرد ضعیف حسگر منطقه

نیاز به نیروی متخصص و حرفه‌ای جهت انجام عمل هواگیری

برای فن کویل‌هایی که پیچ هواگیری ندارند می‌بایست فضای اطراف به قدری باشد که یک اپراتور بتواند به راحتی با یک پیچ‌گوشتی پیچ را باز کند و متعاقبا می‌بایست فضای بیشتری را اطراف فن کویل برای این منظور نسبت به فضای مورد نیاز فن کویل با شیر دستی هواگیری که نیازی به استفاده از ابزار ندارند، تخصیص داد.

برای استفاده از خدمات نصب ، تعمیر و سرویس فن‌کویل مجموعه تکنسین از لینک زیر استفاده کنید

تکنسین تو جیبته !

تکنسین خدمات فنی را در بستر وب ارايه می‌دهد ولی این فقط محدود به واسطه بودن بین متخصص و مشتری نیست . ما کیفیت کار متخصصانمان را ضمانت می‌کنیم . و در تمام مراحل کار نیروهای واحد پشتیبانی همراه شما خواهند بود . تمام فعالیت های تکنسین در مسیر افزایش رضایت مشتریان و ارتقای سطح مشتری مداری می‌باشد . بی شک هر سرویس موفق در مجموعه ، ما را به رسیدن به اهدافمان نزدیک تر می‌کند .

made with

by

256